Padelis yra vis labiau populiarėjanti raketės sporto šaka. Tai teniso ir skvošo derinys – taisyklės panašios, tačiau iš esmės skiriasi žaidimui naudojama raketė ir taškų skaičiavimo būdas. Sužinokite apie padelio taisykles ir kuo padelio įranga skiriasi nuo klasikinių teniso ir skvošo rakečių.
Kas yra padelis?
Padelis tai sporto šaka, kurioje derinami teniso, skvošo ir futbolo elementai. Šį žaidimą galima žaisti bet kokio amžiaus, tiek mėgėjiškai, tiek varžybose, todėl tai ne tik puiki pramoga, bet ir puikus būdas praleisti laiką su šeima ar draugais. Padel žaidimo istorija siekia XX a. septintąjį dešimtmetį Meksikoje, o pavadinimas kilo nuo žodžio paddle, kuris reiškia irklentę. Ilgainiui žaidimas išpopuliarėjo Pietų Amerikos šalyse. Europoje ši nauja sporto šaka pirmą kartą buvo pradėta žaisti Ispanijoje ir Portugalijoje.
Padelis – tai žaidimas, skirtas 4 žaidėjams. Norint žaisti, reikia turėti tam skirtą raketę. Teniso ar skvošo įranga netiks padelyje dėl žaidimo pobūdžio. Nors žaidžiant padelį kamuoliukas gali atšokti nuo aikštelę ribojančių sienų, raketės skirtos didesniems kamuoliukams nei žaidžiant skvošą. Žaidimas žaidžiamas specialioje 10×20 m dydžio aikštelėje uždaroje patalpoje arba lauke. Aikštelė yra aptverta iki 4 metrų aukščio. Nuo teniso aikštelės ji skiriasi tuo, kad turi šonines ir galines sieneles, todėl yra panašesnė į skvošo aikštelę.
Kaip atrodo padelio įranga?
Raketės paprastai gaminamos iš anglies arba stiklo pluošto. Standartinis jų ilgis – 45 cm. Padelio raketės, kitaip nei teniso raketės, yra lengvesnės – sveria šiek tiek daugiau nei 300 gramų. Dėl jų konstrukcijos sunku smūgiuoti į kamuoliuką panašia jėga kaip žaidžiant tenisą. Galite manyti, kad dėl to padelio rungtynės yra mažiau įdomios, tačiau tai netiesa.
Raketa prie irklo Raketė visada yra su kilpa, kurią prieš pradedant žaidimą reikia užsidėti ant riešo. Taip sumažinama rizika, kad raketė šuolio metu gali nuslysti ir, pavyzdžiui, pataikyti į varžovą.
Padelio kamuolys, nors iš išvaizdos jis panašus į teniso kamuoliuką, jo konstrukcija skiriasi, todėl jis skrenda lėčiau. Daugelis žmonių, įskaitant pradedančiuosius žaidėjus, mano, kad padelį galima žaisti su įprastu teniso kamuoliuku, tačiau jų spaudimo skirtumas yra didelis. Taip yra dėl specialios raketės konstrukcijos ir padelio kamuoliukai , net pradedantieji žaidėjai gali mėgautis įdomiomis ir jaudinančiomis rungtynėmis.
Padėlio apranga ir batai
Padelis žaidžiamas ant dirbtinės dangos, kuri dėl didesnio slydimo pabarstoma kvarciniu smėliu. Pirmajam žaidimui patartina dėvėti patogią aprangą. sportinė avalynė, jei tai nėra futbolo bateliai. Jei po kelių treniruočių nuspręsite, kad ši rakečių sporto šaka jums tinka, verta apsispręsti įsigyti specialių padelio batų . Jų padas turi vadinamąjo eglutės rašto, kuris ne tik užtikrina maksimalų sukibimą su žeme, bet ir tinkamą slydimą.
Padelio apranga Ji turi būti funkcionali, patogi ir pralaidi orui, kad aikštelėje būtų užtikrintas tinkamas komfortas. Priklausomai nuo oro sąlygų ir nuo to, ar žaidžiate lauko, ar vidaus aikštelėje, jums reikės tik šortų / sportinio sijono / suknelės (moterims) ir marškinėlių trumpomis rankovėmis / marškinėlių su švarku arba ilgų kelnių / kelnaičių ir marškinėlių ilgomis rankovėmis arba džemperio. Labai svarbi aprangos dalis žaidžiant padelio žaidimą yra apsauginiai akiniai, kurie apsaugo akis nuo atsitiktinio kamuolio smūgio..
Rinkdamiesi irklenčių aprangą ir avalynę, rinkitės patikimus gamintojus ir kokybiškus gaminius, pagamintus iš maksimaliai patogių medžiagų ir paremtus šiuolaikinėmis technologijomis, kurios pagerins žaidimo kokybę kiekviename lygyje. Tinklalapyje Servuok.lt surinkome garsių prekių ženklų, tokių kaip: Babolat, HEAD, Wilson, HYDROGEN, Joma, Lacoste, Mizuno, VICTOR, Wilson arba YONEX.
Padelio taisyklės
Žaidžiama specialioje 10×20 metrų aikštelėje viduje arba lauke. Aikštelė aptverta iki 4 metrų aukščio. Nuo teniso korto ji skiriasi tuo, kad turi šonines ir galines sieneles, todėl yra panašesnė į skvošo kortą.
Paduodant irklente padavimas visada atliekamas iš apačios. Kamuoliukas atšokęs už padavimo linijos atremiamas į aikštelę ir tada smūgiuojamas rakete. Raketė neturi būti pakelta aukščiau nei virš juosmens linijos.
Kiekviename žaidime pirmasis padavimas pradedamas iš dešiniosios aikštės pusės, o vėlesni padavimai pakaitomis atliekami iš vienos aikštės pusės. Svarbu, kad kamuolys būtų pataikytas padavimo metu, tačiau jis negali atšokti po to, kai atsitrenkia į aikštės grindis – tokiu atveju tašką pelno priešininkų komanda..
Taškų rinkimas padlelyje
Pirmąjį tašką laimi mainus laimėjusi komanda. Kiekvienos rungtynės žaidžiamos iki 2 arba 3 laimėtų setų. Setas žaidžiamas tol, kol kuri nors pusė pelno 6 taškus. Esant lygiam rezultatui 5:5, setą laimi komanda, kuri per likusį laiką įgyja 2 taškų pranašumą.
Taškai pelnomi, kai varžovai atšoka kamuolį nuo aikštės arba pataiko kamuolį už varžovų aikštės ribų. Padavimo keitimas atliekamas po kas 2 paduodančiojo žaidėjo pelnytų taškų. Neteisingai atlikus padavimą, žaidžiančioji komanda praranda tašką, o teisę žaisti įgyja varžovai. Kaip matote, dauguma taisyklių paimtos iš teniso žaidimo. Pagrindinis dalykas, kuris keičiasi irklentėje, yra taškų skaičiavimo būdas. Įdomu tai, kad išvardytos taisyklės yra tik pagrindinės gairės, jos gali skirtis detalėmis, priklausomai nuo turnyro ar vietinių padelio taisyklių.